PARTYINFO
LUNCHMEAT FESTIVAL 2020
Datum konání: |
20.09.2020 - 03.10.2020 |
Místo konání: |
Praha - Veletržní palác |
DJs: |
Helena Hauff |
Live: |
404.zero presents Black Sunday (AV live), Anthony Linell & Ali M. Demirel present Winter Ashes (AV live), Dadub + FAX present Hypersynchronous (AV live), Elektrabel, Lyra Pramuk, Maenad Veyl & Geso (AV live), Marco Donnarumma presents Corpus Nil performance, Nina Pixel w/ Adrián Kriška present Ancestral Archeology (AV live), NIVVA (AV live), Nonotak presents Shiro (AV live), Robert Henke presents CBM 8032 (AV live), Sam Rolfes 360° (AV experience), Stroon & DevKid present Temple Timbre Embers (AV live), Sophie, Tadej Droljc presents Žarkolom (AV live), Tittingur & æoe (AV live) |
Info: |
http://www.facebook.com... |
Popis: |
start: 20:00, vstup: předprodej: GoOut.net |
Lunchmeat Festival, mezinárodní akce věnovaná aktuální nezávislé elektronické hudbě a digitálnímu umění konající se každoročně v Praze, ohlašuje druhou várku vystupujících. 11. ročník festivalu je naplánovaný do nejrůznějších lokací od 28. září do 3. října. V rámci programu se do Prahy po šesti letech vrátí popová vizionářka Sophie a mezi nově ohlášenými jmény nechybí ani jedna z nejvyhledávanějších současných DJek a producentek Helena Hauff.
"Lunchmeat jsme vždycky brali trochu jako reakci na současné klubové "schizma", kdy vedle sebe existuje největší underground i mainstream taneční hudby. Tím, že na jednu stranu přijde Sophie a na druhou Helena Hauff, chceme ukázat, že se tyto světy můžou doplňovat a kooperovat," říká Jakub Pešek, ředitel festivalu. "Sophie hrála v našem klubu NEONE v letech 2013 a 2014, v úplných začátcích své kariéry, a proto s ní cítíme silné spříznění. Je důkazem toho, jak daleko se může dostat i člověk z okrajových žánrových sfér a dělající velmi neobvyklou až extrémní hudbu," dodává Pešek. Producentka a zpěvačka Sophie patří v současnosti mezi největší hvězdy, spolupracuje s Charli XCX nebo Madonnou a sbírá nominace na Grammy.
Část festivalu se ponese v duchu estetiky temných časů – v podobném duchu jako dark techno Heleny Hauff se ponese ponurá AV performance dua 404.zero nazvaná Black Sunday, která svůj apokalyptický dark ambient doprovází patřičně zrnitými vizuály. Jeden z velkých objevů loňského roku – bezútěšné noise-techno duo Tittingur vystoupí se světelnou designérkou æoe. Producentka Nina Pixel a umělec Adrián Kriška zkoumají v Ancestral Archeology AV live propojení slovenského folkloru a žité zkušenosti v technologií prorostlém světě 21. století. Temple Timbre Embers AV live míchá vizuály umělce DevKida a materiál inspirovaný majestátností a hutností zvuku kostelních varhan ze stejnojmenné desky hudebníka Stroona.
Návštěvníci Lunchmeat Festivalu si užijí i neobvyklé intermediální performance. Sam Rolfes je pozve do vyšinutých vizí své 360° AV experience využívající médium virtuální reality. V rámci cenami ověnčeného projektu Corpus Nil se hudebník a umělec Marco Donnarumma bude ptát, kde je hranice mezi člověkem a strojem. Koncertní premiéru si na letošním Lunchmeatu také odbude virtuální bytost/digitální avatar NIVVA. Mezi už dříve ohlášenými vystupujícími jsou například Lyra Pramuk, Robert Henke, Maenad Veyl nebo Anthony Linell. Další jména budou následovat. Lístky jsou dostupné v síti GoOut.
Profily hostů festivalu:
404.zero presents Black Sunday AV live
404.zero je audiovizuální duo, které tvoří mediální umělci Kristina Karpysheva a Alexander Letsius. V posledních letech se stali výraznou součástí post-digitální umělecké scény a vystavovali na místech a festivalech jako Times Square, MUTEK Montreal, MUTEK Mexico, Japan Media Arts Festival, Genius Loci, Electric Castle, či Weimar Festival. Název projektu 404.zero pochází od známé chybové hlášky počítačového systému, která sděluje, že požadovaný obsah nebyl k nalezení. Tato chybová metoda se odráží v jejich estetice. Pro své projekty vytváří 404.zero hudbu generovanou modulárními syntezátory a zapisují přitom zcela unikátní hudební jazyk, který je založený na lakonické fraktální sebepodobnosti a je inspirovaný tichem. Na Festivalu Lunchmeat uvedou audiovizuální album "Black Sunday", výsledek jejich pobytu ve slavném studiu Greenhouse v Reykjavíku. Dílo prozkoumává krajinu Islandu a 404.zero na něm experimentují s modulárním systémem a Buchlovým syntezátorem. Výsledkem je darkambientní kompozice, kterou doprovází neméně temné a zrnité vizuály. Nahrávka "Black Sunday" vyšla na Bedroom Community.
Helena Hauff
Uvítejte samotnou královnu temného techna. Na klubové scéně se Helena Hauff pohybuje už skoro dekádu. Začala jako DJka v hamburském klubu Golden Pudel, kde uváděla noc nazvanou Birds and Other Instruments. V roce 2013 debutovala EPčkem "Action Reactio". Její dlouhohrající debut "Discreet Desires" vyšel péčí vydavatelství Werkdisc o dva roky později a sklidil velkou chválu kritiky. Jako producentka vytváří Helena Hauff techno a electro doslova vysvlečené na základní stavební elementy. Často k tomu používá analogové nástroje a dnešní klubovou hudbu vrací do syrových časů žánru acid house přelomu osmdesátých a devadesátých let. V zálibě ale má také EBM nebo industrial. Její druhé album "Qualm" vydal label Ninja Tune v roce 2018 a track "Hyper-Intelligent Genetically Enriched Cyborg" byl zařazen mezi nejlepší elektronické skladby roku na Pitchforku. Proslavila se DJskými sety, v nichž míchá kyselinové electro se zničujícími kovovými beaty. V roce 2017 byl její mix pro BBC Radio 1 Essential Mix vyhlášený nejlepším mixem roku v této relaci, což se jí povedlo jako první ženské DJane v historii. Koncertovala po celém světě a šéfuje vlastnímu labelu Return to Disorder.
Nina Pixel w/ Adrián Kriška presents Ancestral Archeology AV live
Nekompromisní rituální rytmy smyčkované do nekonečných zvukových "soundscapes" a špinavé temné techno. Nina Pixel (vystupující někdy také jako Black Acid nebo Palm Reader) přináší své pre-apokalyptické pohádky, emoční topografii soukromých krajin smíchanou s archeologií lidské duše. Její vystoupení stojí někde mezi live actem, DJingem, samplováním, smyčkováním a cítěním. Narkotický výlet do hlučných obřadů a industriálních mýtů našich temných koutů. Ancestral Archeology je její AV projekt vytvořený společně s vizuálním umělcem Adriánem Kriškou. Otevírá otázky jako: Jak chutná půda tvého domova? Jaký je zvuk tvé kůže? Hudba a vizuály Ancestral Archeology jsou inspirovány slovenským folklorem a antropologií ve spojení s osobními příběhy. Folklor bez omšelých narativů, queer a feministické formy vetkané do nových příběhů našich identit.
NIVVA AV live
Virtuální hudebnice, nebo digitální bytost? A nebo obojí? NIVVA je hudebník/ce z Prahy a jejich umělecké dílo. Co ji odlišuje od ostatních hudebníků je to, že hlavní tváří projektu je digitální avatar. Debutové EPčko NIVVy nazvané "Easy" vydal český label Bad Names (Margo, Sundays on Clarendon Road) v únoru 2020. Čtyři minimalistické elektronické skladby z "Easy" vypráví příběhy zkoumající hranice intimity a toho, co se stane, když digitální avatar překročí stín své postavy. Další chystaný materiál se věnuje budoucnosti umělé inteligence a tomu, jak algoritmy, které nás obklopují na každém kroku, ovlivňují naše životy. NIVVA zatím naživo nevystupovala a Lunchmeat Festival vypomáhá s premiérou její audiovizuální show.
Marco Donnarumma presents Corpus Nil
Umělec, performer a vědec Marco Donnarumma používá médium lidského těla, aby kriticky mluvil o rituálech, moci a technologii. Od začátku tohoto tisíciletí míchá platformy nového média, současného performativního umění a počítačovou hudbu, aby vytvořil znepokojující umělecké objekty. Manipuluje těla, vytváří choreografie, sestavuje technologická zařízení a skládá zvuky. Různé disciplíny a média spojuje do jednotné, smyslné a nekompromisní estetiky. Donnarumma posledních patnáct let neustále vystupuje ve velkých i nezávislých divadlech, koncertních halách, festivalech a muzeích celého světa. Jeho repertoár obdržel četná ocenění. Za Corpus Nil je Marco Donnarumma držitelem Ceny za výjimečnost v oblasti Sound Artu na Prix Ars Electronica 2017. Je to performance pro lidské tělo a stroj s umělou inteligencí. Nahé tělo, částečně lidské a částečně strojové, leží na pódiu. Je to amorfní shluk kůže, svalů, hardware a software. Biofyzické senzory jsou připojené k údům performera a snímají tělesné elektrické výboje a zvuky těla a posílají je do stroje. Stroj zároveň reaguje na pohyby těla. V nestálé smyčce se tělo a stroj vzájemně ovlivňují a není jasné, zda nové tělo je dost lidské nebo zda tradiční slovo "člověk" ještě stačí na jeho popis.
Sophie live
Když na konci roku 2013 Sophie poprvé přijala pozvání do kultovního pražského klubu NEONE, těžko někdo mohl tušit, že se z ní stane jedna z klíčových postav klubové hudby minulé dekády. Tehdy měla za sebou monstrózní singly "Bipp / Elle" a "Lemonade / Hard" a pomalu začínala její cesta na vrchol. O necelých sedm let později stojí zpěvačka, producentka a DJka Sophie Xeon na pomyslném vrcholu klubové scény a její vliv je cítit napříč celým spektrem. Její futuristická verze taneční hudby do sebe vsákla elementy asijského popu, eurodance, devadesátkové elektroniky, zároveň ale pokaždé tvrdohlavě hledí vpřed. Vliv jejího hyperkinetického popu, který ji propojuje s estetikou PC Music, už pronikl do samotného mainstreamu. Sophie má za sebou spolupráci s Madonnou, Charli XCX nebo Vincem Staplesem a za fantastické album "Oil Of Every Pearl's Un-Insides" z roku 2018 obdržela nominaci na Grammy v kategorii elektronické a taneční hudby. Stala se první otevřeně transgender umělkyní, která tuto nominaci získala. Sophie čekají v blízké budoucnosti další velké věci, Lunchmeat Festival je pyšný, že ji může znovu uvítat v Praze.
Sam Rolfes 360° AV experience
Oceňovaný digitální umělec a režisér Sam Rolfes uvede na Lunchmeatu svoji audiovizuální show 360°, báječnou jízdu
svojí výjimečnou a extravagantní mutantní estetikou. Jeho vizuální styl je známý z video či obrázkových projektů pro
umělce jako jsou Amnesia Scanner, Danny L Harle and Caroline Polachek. Pro svoji 360° AV experience používá Rolfes
médium virtuální reality. Sam Rolfes je digitální umělec a režisér rozkročený mezi Chicagem a New Yorkem, kterého časopis Clot popsal jako "L’Enfant terrible digitálního umění". Rolfes používá lidské tělo jako bod nula svých děl, vytváří expanzivní psychosexuální světy, jež pohlcují prostor i identitu. Jeho dílo prozkoumává mutabilitu a ohebnost těla a nabízí surreálné performance nahlížené skrze optiku současného portrétního umění. Americký umělec pracoval také s Dannym Brownem, Rihannou, Squarepusherem, nebo vytvářel živé 3D vizuály pro Eviana Christa, Mumdance, Lightning Bolt, či Teengirl Fantasy.
Stroon & DevKid present Temple Timbre Embers AV live
Dalibor Kocián alias Stroon je jedním z největších talentů slovenské elektronické scény. Na počátku milénia začal v metalových kapelách a improvizovaných tělesech a následně vyvinul unikátní způsob fúzování žánrů. Jako sólový hudebník strávil posledních deset let vymazáváním hranic mezi klubovou hudbou, experimenty a soudobou vážnou hudbou. Natočil nespočet hudebních nahrávek a pracoval pro divadlo, film i reklamu. V roce 2020 už stihl vydat dva projekty – zatímco Temple Timbre Embers je inspirovaný majestátností a hutností zvuku kostelních varhan, Songs of Concealed Amplitude fúzuje soprano, živé nástroje, elektroniku a vážnou hudbu. Na letošním Lunchmeatu představí audiovizuální podobu desky "Songs of Concealed Amplitude", kterou s ním vytvořil známý vizuální umělec a grafický designer Ján Šicko aka DevKid. "Vizuální koncept projektu vychází z myšlenky momentů zamrzlých v čase. Kontemplace nebo meditace. Vizuály jsou založené na simulaci generovaných momentů v čase a prostoru, které jsou ovládány různými parametry," říká Šicko a dodává. "Posluchač a divák může meditovat v zamrzlém časoprostoru, kde čas je oddělený od věčnosti a každodennost je nahrazena něčím výjimečným."
Tittingur & æoe AV live
Zvuk rozpadajícího se světa, noise-techno duo Tittingur (Matúš Mordavský a Dominik Suchý) dělá hudbu pro konec veškerého času. Syrovou, nekompromisní a zničující. Distortované syntezátory, zmutované elektrické kytary a chaotické bicí spolu vytváří znepokujující, ale energickou koláž. Tittingur začali před šesti lety, ale transformovali se do současného stavu docela nedávno - jejich loňský debut "Lavina" sklidil zaslouženou odezvu a byl nominovan na Radio_head Awards. Na letošní desce "Epiphany" zní Tittingur ještě o něco abstraktněji a prozkoumávají dualitu přírody a techniky, lidského folkloru a příkopů nejhlupších oceánů. Očekávejte hudbu v duchu Fuck Buttons, Amnesia Scanner, Bena Frosta nebo Tima Heckera. Budoucí hudba východní Evropy.
Lunchmeat, každoroční mezinárodní festival věnovaný aktuální nezávislé elektronické hudbě a digitálnímu umění, se letos znovu uskuteční v Praze. Jeho 11. ročník je naplánovaný na konec září a začátek října 2020 v nejrůznějších lokacích po celé Praze. Mezi prvními zveřejněnými jmény účinkujících je třeba inovátor elektronické hudby Robert Henke a oceňovaná zpěvačka a skladatelka Lyra Pramuk.
Epidemie Covid-19 přepisuje plány hudebních festivalů po celé Evropě, Lunchmeat je naštěstí jedním z těch šťastných, kterých se rušení netýká. "Ačkoliv situace s bookováním umělců a zdravotními restrikcemi je i nadále velmi komplikovaná, snažíme se přinést lidem festival, který mají rádi a který očekávají," říká ředitel festivalu Jakub Pešek. Pořadatelé zároveň bedlivě sledují vývoj situace kolem pandemie a jsou připravení podřídit se veškerým zdravotním a bezpečnostním opatřením, které by přinesla situace v čase konání festivalu.
Jedním z míst, kde se bude festival odehrávat, je betonové podzemí Veletržního paláce Národní galerie, impozantní funkcionalistické budovy postavené ve 30. letech. "Toto místo je s festivalem už tradičně spojené a je velkou atrakcí pro zahraniční návštěvníky," říká Pešek. Lineup Lunchmeatu 2020 nabídne legendy i aktuální objevy. Jedním z umělců, kteří se na Lunchmeat vrací, je Robert Henke, důležitá postava dějin elektronické hudby. Do Prahy přiváží svůj nejnovější projekt CBM 8032, který využívá prehistorické počítače Commodore k vytváření úchvatného retrofuturistického audiovizuálního díla. Lyra Pramuk je jedním z největších hudebních objevů roku 2020 – zpěvačka, skladatelka a producentka tvoří svůj futuristický folk vrstvením a manipulováním hlasu. Uznávaný producent minimal techna Anthony Linell představí spolupráci s videoumělcem Ali M. Demirelem při představení Winter Ashes – znepokojujícím díle, které studuje vztah islandské krajiny a mytologie. Dvojice Dadub, proslulá mícháním temného dark techna a ambientních atmosfér, se v Praze spojí s VJem Andrea FAX Familiari ve světové premiéře společného díla Hypersynchronous. Mistr mrazivého techna Maenad Veyl uvede v premiéře kolaboraci s VJ Geso posedlým estetikou digitálních chyb, takzvaných glitchů. Uznávaný interdisciplinární umělec Tadej Droljc představí projekt Žarkolom postavený na lomu světla. Svoji úchvatnou performance Shiro uvede audiovizuální duo NONOTAK, a to na nové, zatím neoznámené lokaci. Další vystupující budou přibývat a v průběhu následujících měsíců festival oznámí také nová místa konání. V prodeji jsou už i víkendové vstupenky (čtvrtek–sobota) za cenu 1.200,- Kč. Stejně jako každý rok festival uvede světové premiéry vystoupení výjimečných současných umělců, pečlivě kurátorovaný výběr audiovizuálních představení, která hýbou aktuální mezinárodní scénou, nadčasové legendy a také silné zástupce lokální scény.
Profily hostů festivalu:
Elektrabel live
Tomáš Hartl alias Elektrabel stojí už skoro dvě dekády v popředí domácí elektronické scény. Jeho hudba vždy zasahuje nejtemnější zákoutí sonické čistoty a preciznosti. Debutoval už v roce 2001 dvanáctipalcem "Untitled" a následně vydal "Elektrabel EP" na značce 6277, sublabelu Axis Records patřícímu Jeffu Millsovi. Praotec techna o jeho stylu prohlásil: "Unikátní formule, s níž Elektrabel operuje, vyžaduje vizi, cíl a logickou mentální strukturu, skrz kterou se takové myšlenky materializují. Disponuje smyslem pro vyvážení toho, co udělal v minulosti a co potřebuje udělat v budoucnosti." Od té doby vydal Elektrabel nespočet titulů ať už na českých, nebo zahraničních labelech. Působí také jako DJ, kromě snad každého klubu v České republice hrál také třeba v berlínském Tresoru nebo klubu Womb v Tokiu.
Anthony Linell & Ali M. Demirel present Winter Ashes AV live
Setkání dvou umělců, kteří rádi využívají estetiku chladu a bezútěšnosti napříč různými uměleckými médii. Výjimečný producent minimal techna Anthony Linell a oceňovaný vizuální umělec Ali M. Demirel spojili svoje síly na instalaci Winter Ashes. Toto omračující a znepokojující dílo studuje islandskou krajinu jako zdroj pro mytologické představy. Linell je mozkem stockholmského vydavatelství Northern Electronics, které vede společně s kolegou Vargem. S ním také založil projekt Ulwhednar. Pod svým vlastním jménem Linell propojuje světy techna a experimentální elektroniky. Přístup Ali M. Demirela vychází z jeho studií fyziky a architektury. Natočil hudební klipy pro Richie Hawtina, doprovázel Fennesze, vystupoval na nespočtu festivalů, ať už hudebních či uměleckých, a jeho dílo vystavovali v muzeích a galeriích celého světa - například newyorském Guggenheimovu muzeu, nebo v Institutu pro současné umění v Londýně.
Lyra Pramuk live
Mezi minulostí a budoucností, tradicí a modernitou. Zpěvačka a skladatelka Lyra Pramuk přináší do dnešní populární hudby unikátní uměleckou vizi. Míchá tradiční pěvecké postupy, smysl pro popové melodie, performativní umění a současnou klubovou hudbu do něčeho, co by se dalo popsat jako futuristická folková hudba. Jejím hlavním nástrojem je její hlas – samplovaný a mutovaný přes nejrůznější zařízení a pak poskládaný v několika vrstvách tak, aby vytvářel hypnotický proud zvuků a dronů. Je to duchovní hudba, prakticky bezeslovná, přesto plná významů. Debutové album Lyry Pramuk nazvané "Fountain" a vydané v roce 2020 na islandské značce Bedroom Community oslavoval hudební tisk jako majstrštyk a vysloužila si za něj srovnání s Arthurem Russellem i Holy Herndon, s níž Pramuk již dříve spolupracovala. "Debutové album Lyry Pramuk se pouští do vnitřního zkoumání a odhaluje mnohosti duše," napsal o desce Pitchfork.
Dadub + FAX present Hypersynchronous AV live
Dadub tvoří duo zvukových mágů Daniele Antezza (Inner8) a Marco Donnarumma, kteří patří ke špičce dub techna od konce předminulé dekády. Potkali se v Berlíně, kde spolu založili Artefacts Mastering Studio, v němž masterují všechny nahrávky kultovního labelu Stroboscopic Artefacts. Tam také v roce 2013 vyšla deska "You Are Eternity", která míchá temné dub techno s ambientními atmosférami. Kromě nahrávek pod společným jménem vydávají oba producenti také sólové počiny. Andrea FAX Familiari je vizuální umělec, který prozkoumává vnímání zvuku, způsob, jakým ho lze ztvárnit a popsat pocit, který vzbuzuje, geometrickými strukturami. Familiari má za sebou interaktivní instalace, vystoupení, fotografie i geometrii. Na Lunchmeat přiváží ve světové premiéře audiovizuální show Hypersynchronous inspirovanou stejnou měrou dějinami bass culture a postapokalyptickými scénáři, které se momentálně zdají velmi blízké. Monstrózní nízké frekvence, sci-fi atmosféra, primordiální pulzující beaty a vizuální mistrovství FAX bude synchronizovaně aktivovat neutrony, těla i vnitřnosti vstříc kolektivnímu zážitku v dubu.
Tadej Droljc presents Žarkolom AV live
Tadej Droljc je uznávaný interdisciplinární umělec a kreativní kodér, který pracuje s elektronickou hudbou, počítačem generovanými audiovizuálními kompozicemi a dalšími formami intermediálního umění. Za průkopnické míchání zvuku a obrazu obdržel nespočet cen, vystupoval a vystavoval svá díla na festivalech a galeriích po celém světě. Na letošním Lunchmeatu představí Žarkolom – audiovizuální kompozici a performance, která se zabývá lomem světelných paprsků a zvukem paprsků převedených do audiovizuálních objektů. Žarkolom nutí posluchače přemýšlet, jestli poslouchají zvuk světla nebo jestli vidí zhmotněný zvuk, nebo něco mezi. Dílo nabízí zrcadlo, v němž se mohou zjevit fragmenty neviditelnosti.
Robert Henke presents CBM 8032 AV live
Nechte se okouzlit krásou starých strojů! Kultovní postava dub techna (Monolake) a software inovátor (Ableton Live) Robert Henke je jednou z nejvlivnějších postav dějin elektronické hudby vůbec. Na Lunchmeat se vrací po pěti letech. Jeho nejnovější audiovizuální dílo "CBM 8032" se zrodilo z celoživotní fascinace počítači – vzniklo použitím restaurovaných Commodore CBM 8032, které používal jako teenager v osmdesátých letech. "Je to dílo o neurčitostí hranice mezi současnou estetikou a použitím čtyřicet let staré technologie. Všechno zde předvedené by mohlo vzniknout v roce 1980, ale potřebovalo to kulturní pozadí roku 2019," vysvětluje Henke. Na pódiu je pět počítačů Commodore, na nichž běží speciálně vytvořený program. Stroje nikdy nebyly zamýšleny k tomu, aby se používaly na vytvoření audiovizuálního díla, a výsledky jsou pomalé, hrubé, geometrické, s nízkým rozlišením a exkluzivně monochromatickou zelenou barvou. Přesto vyzařují svůj vlastní groove a vizualitu.
Maenad Veyl & Geso AV live
Thomas Feriero aka Maenad Veyl miluje svoji hudbu nekompromisní a komplexní. Hudební producent a zvukový technik se proslavil chladnými a nepříjemnými nahrávkami pod jmény Avatism, The Sarcasm Ensemble nebo jako polovina CW/A. Pod novým jménem Maenad Veyl vytváří hudbu, která je ještě děsivější a temnější. Rozbité 808s, polyrytmy generované umělou inteligencí a nerozluštitelné vokály – hudba pod hlavičkou Maenad Veyl je procházkou zoufalstvím z technologicky napumpované budoucnosti. Letošní album "Reassessment" je kolekcí třinácti tracků inspirovaných vnitřním zmatkem a změnou, která odráží náladu současné kultury. Na Lunchmeat 2020 se Maenad Veyl představí v unikátní kolaboraci s uznávaným vizuálním umělcem, který si říká Geso. Jeho dílo je obvykle kombinací glitchů, světelných ohybů a geometrických tvarů, promítá se do něj i jeho láska k prozkoumávání města či přírody. Geso vytvářel díla pro berlínský Atonal nebo Krake Festival, a spolupráci s Maenad Veyl uvede na Lunchmeatu jako světovou premiéru.
NONOTAK presents Shiro AV live
Nonotak je výsledkem spolupráce dvou umělců – ilustrátorky Noemi Schipfer a hudebníka Takami Nakamoto. Od začátku minulé dekády dvojice vytváří instalace využívající prostor, zvuk a světlo, aby z těchto elementů vytvářeli snové prostředí pohlcující diváka. Jejich tvorba osciluje mezi pohyblivými geometrickými tvary a podmanivými rytmy, kde hudba ovlivňuje obraz a naopak. Specializují se na světelné a zvukové instalace, které těží z unikátního přístupu Takami Nakamota k prostoru a zvuku a vnímání prostoru Noemi Schipfer. Každý jejich projekt vzývá jak vizuální, tak i zvukové vnímání prostoru. Vystupovali na festivalech, jako je Mutek či tokijská přehlídka Roppongi Art. Na Lunchmeat a do Prahy se NONOTAK vrací po šesti letech. Audiovizuální performance Shiro je dechberoucí zážitek, který New York Times vybral jako jedno z nejlepších vystoupení na festivalu Sónar v roce 2017. NONOTAK vystoupí v unikátním prostoru, který bude teprve zveřejněný, a na jejich koncert se nebudou vztahovat víkendové vstupenky.