REPORT

 

Report z akce Touch w/ Umek od čéši

V pátek jsem se vydal vstříc dalšímu nočnímu bujarému večírku pod názvem Touch, na kterém se nám představil všem známý a mnohokráte vyslechnutý slovinský obr DJ Umek. Tento dvoumetrový kolos, který má za sebou opravdu neskutečné množství releasů, remixů a vystoupení po celém světě, přijel ukázat, že do starého železa opravdu ještě nepatří...

 

Tentokrát jsem hříčkou osudu vyrazil na párty o dost dřív, než u mě bývá zvykem, a tak jsem do prostoru Fuchs2 dorazil již na první hrající DJane La Delu. Klub, který se nyní nachází již od pohledu v dezolátním stavu, a pamatuje již několik desetiletí jako prostor, kde se nacházela vyhlášená diskotéka Face To Face či následně Kamikaze Club, nyní občas slouží k pořádání techno akcí, které se mohou pyšnit undergroundovějším pozlátkem, ne však undegroudovou cenou vstupenky.

Touch w/ Umek

Uvnitř to nyní opravdu vypadá jako před demolicí, ale stále to poskytuje příjemné zázemí s fungujícími WC, bary a slušným zvukem. Takže vlastně vším, co pro dobrou párty potřebujete. Dole v klubu byl také k dispozici zajímavý prostor s druhou scénou, kde vystupovali Rob Smile, Taada, Peter Costa a další DJs. Dalo se tam lépe pobavit, odpočinout si nebo si prohlédnout zajímavé dekorace v podobě cyklistických kol.

Touch w/ Umek

La Dela hrála pěkné hravé techno a bavila v tu chvíli prozatím jen pár tanečníků, ovšem ještě než skončila, prostor se začal hezky zaplňovat a i přes zmíněné vysoké vstupné bylo na dalšího hrajícího Cubixe už celkem hezky zaplněno. Na pódiu se střídala celkem početná skupinka českých zástupců, jakými byl před Umekem gradující Miquel, tak po něm velice přísně hrající a energií sršící Subgate a další.

Touch w/ Umek

Umek, vystupující v královský čas, svým monstrózním vzezřením ihned ukázal, že on bude pánem pultu! Hrál velmi dobře, ze začátku sice chvilku trvalo, než to nabralo ty správné techno obrátky, ale lidé se bavili a atmosféra byla opravu velice příjemná. Určitě má stále ještě co nabídnout a i přes jeho velmi časté návštěvy u nás dokáže i dnes přilákat do klubu několik stovek tanečníků. Já jsem si zatančil krásně a to mi vždy stačí ke spokojenosti.

Touch w/ Umek

Od Subgatea je téměř vždy jasné, že dostanete opravdu velkou dávku emocí, krásných a svižných zvuků s tanečním přednesem, jaký umí nabídnout jen on. Střídající Ravic navázal nekompromisně a bez skrupulí, jen to bylo oproti Ondrovi o dost temnější podání techna, ale tak to má spousta lidí ráda a tak zní jeho nezaměnitelný styl.

Touch w/ Umek

Odešel jsem z klubu, kde se před mnoha lety odehrávaly zajímavé příbehy, a byl příjemně unavený. Děkuji všem, kteří si přišli zatančit a bavit se, a snad se vidíme někdy příště, jedno kde. Bavte se a krásný podzim všem!


čéša

foto: Touch crew

 
 
 
 

ČLÁNKY AUTORA

 
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016